Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski

Category Archives: blog

Jakie kryteria formalne trzeba spełnić, aby wynająć samochód?
8 miesięcy ago blog

Jakie kryteria formalne trzeba spełnić, aby wynająć samochód?

Wypożyczenie auta jest bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach, na przykład gdy wybieramy się na wakacje czy odbywamy podróż służbową i nie chcemy być zależni od lokalnej komunikacji albo wiemy, że będzie ona dla nas niewystarczająca. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów, warto dowiedzieć się, jakie związane są z tym warunki i jakie kryteria formalne powinniśmy spełnić. (więcej…)

Wakacyjna wyprawa samochodem – porady
9 miesięcy ago blog

Wakacyjna wyprawa samochodem – porady

Jazda na wakacje własnym autem jest stosunkowo mało popularnym pomysłem, jednak coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Jest to w końcu z jednej strony niezwykle wygodna opcja, ponieważ w ciągu trwania całego naszego urlopu mamy auto w zasię gu ręki i w każdej chwili możemy wybrać się chociażby na wycieczkę gdzieś dalej. Z drugiej natomiast strony, jest to również odpowiedzialność, która to wiąże się z odpowiednim przygotowaniem auta do tak długiej podróży oraz jego eksploatacją w czasie wakacji.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa na długich odcinkach

Najważniejszą kwestią, nad którą powinniśmy się zastanowić to fakt, czy dany kierowca będzie przygotowany do odbycia długiej podróży. Szczególnie, gdy mowa o kierunkach zagranicznych, trasy są naprawdę długie i wymagają ciągłej uwagi oraz skupienia osoby kierują cej. Jeśli zatem w aucie obecny będzie tylko jeden kierowca, warto zawsze rozważyć rozbicie podróży na dwa lub nawet więcej dni, przez zatrzymanie się na noc w hotelu. Inaczej sprawa wygląda, gdy w samochodzie będzie dwójka posiadaczy prawa jazdy. W takim przypadku mogą się oni wzajemnie zmieniać, a dzięki temu jechać długi okres czasu bez postojów.

Podróż samochodem

O co należy zadbać przed jazdą samochodem na wakacje?

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, najważniejsze jest oczywiście sprawdzenie stanu technicznego i sprawności pojazdu. W końcu decydujemy się na daleką podróż, która to może uwydatnić pewne, nawet jeszcze niewielkie usterki. Poza tym, gdy wyjeżdżamy na dłuższy okres, musimy sprawdzić także datę ważności aktualnego przeglądu, tak aby zdążyć wrócić przed wykonaniem następnego. Oczywiście to samo tyczy się również prawa jazdy oraz naszej polisy ubezpieczeniowej.

Jak przygotować się do podróży?

Gdy mowa o elementach związanych ściśle z pracą samego samochodu, powinniśmy zweryfikować poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych, a zatem oleju silnikowego, płynu chłodniczego, hamulcowego, wspomagania kierownicy oraz płynu do spryskiwaczy. Dodatkowo, warto również wyczyścić oraz sprawdzić działanie lamp, a także wszystkich świateł i kierunkowskazów w samochodzie. Pamiętajmy przy tym, by żarówki wymieniać parami.

Jak działa wypożyczalnia samochodów?
9 miesięcy ago blog

Jak działa wypożyczalnia samochodów?

Wypożyczalnie samochodów to miejsca, które znajdziemy nie tylko na terenie całej Polski, ale też zagranicznych krajów – nawet tych najbardziej egzotycznych. Jest to bowiem bardzo prominentny biznes, ponieważ nie da się ukryć, że chętnych na wypożyczanie aut, szczególnie w dalekich miastach, jest coraz więcej. W niektóre zakątki prościej jest dotrzeć właśnie samochodem, a niekoniecznie komunikacją miejską, co sprawia, że auta wypożyczane są coraz częściej.

Poza tym, nie można zaprzeczyć, że podróżowanie pociągiem, czy samolotem jest zdecydowanie bardziej popularne niż właśnie dojeżdżanie w dalekie miejsca autem. Chcąc zatem być w pełni mobilnym w każdym miejscu na świecie, warto zdecydować się właśnie na wypożyczenie samochodu. Z tej usługi bardzo często korzystają także mieszkańcy danych miast, kiedy na przykład potrzebują auta wyłącznie na określone okazje, które zdarzają się nieczęsto.

Wypożyczanie auta – na co zwrócić uwagę?

Niewątpliwą zaletą wypożyczania samochodu jest cały proces z tym związany. W wielu firmach nie musimy już bowiem dojeżdżać do ich siedziby, a pracownicy sami podstawiają wybrane przez nas auto pod wskazany adres. Jest to znaczne ułatwienie, szczególnie dla osób niemieszkających w danym mieście, bądź też będących w pośpiechu. Oczywiście przed całą procedurą musimy wpierw wypełnić odpowiedni formularz, gdzie będziemy proszeni o podanie modelu, czy też miejsca podstawienia auta.

Na co zwrócić uwagę przy wypożyczeniu auta?

Wymagane dokumenty

Warto również zaznaczyć, że rezerwacji można dokonywać nawet telefonicznie, a płatności dokonać zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą, ponieważ pracownicy coraz częściej posiadają ze sobą także przenośny terminal. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby posiadać ze sobą niezbędne dokumenty, zatem dowód tożsamości oraz prawo jazdy . Bez nich nie będzie bowiem możliwe dokonanie wypożyczenia. Warto także zapoznać się dokładnie z warunkami użytkowania auta, czy też informacjami na temat obowiązków, praw oraz ewentualnej odpowiedzialności finansowej,

Jak wybrać idealny samochód na wynajem?
9 miesięcy ago blog

Jak wybrać idealny samochód na wynajem?

Samochody na wynajem to usługa, która może być interesująca nie tylko dla osób przebywających w danym miejscu tymczasowo, ale też dla samych mieszkańców danego miasta. Ci nie zawsze chcą angażować się w zakup i utrzymanie auta, ponieważ w rachunku rocznym mogą to być czasem dość wysokie sumy. Paliwo, ale w szczególności naprawy – te mniejsze i większe – potrafią w skuteczny sposób uszczuplić zawartość portfela. Stąd też moda na wynajem samochodów na konkretne okazje i specjalne dni, ponieważ dla osób preferujących transport publiczny jest to o wiele łatwiejsze i bardziej opłacalne rozwiązanie.

Możliwości czekające na turystów

Ci, którzy przyjeżdżają do danego miejsca, zwykle dostają się do niego takimi środkami transportu jak pociąg, autobus, czy samolot. Jeśli potrzebują zatem pełnej mobilności na nowym obszarze, decydują się właśnie na wypożyczenie samochodu. W ten sposób mogą poruszać się tak jak lubią, a dodatkowo mają możliwość dojazdu do zakątków, do których bardzo często komunikacja miejska niestety nie dojeżdża. Powszechna praktyka wynajmu aut jest obecna chociażby w urokliwych miejscach południowej Europy, gdzie to właśnie dzięki samochodowi jesteśmy w stanie zobaczyć naprawdę wyjątkowe widoki.

Auto do wypożyczenia

Jakie auto do wypożyczenia?

To, na jaki model postanowimy się zdecydować, zależy oczywiście od wielu czynników. Wpływa na to liczba osób, którą chcemy transportować, wielkość bagaży, czy też dodatkowe udogodnienia takie jak na przykład fotelik dla dziecka. Obecnie firmy zajmujące się wynajmem aut posiadają w swojej ofercie szeroką gamę różnych modeli samochodów, dlatego też z pewnością każdy znajdzie coś odpowiadającego swoim potrzebom.

Komfortowe poruszanie się po mieście

Jeśli zamierzamy poruszać się głównie po mieście, warto wybrać oczywiście mniejsze auto, które to idealnie będzie pasować do dużej aglomeracji. Bardzo często w wielkich miastach poruszanie się samochodem bywa dość trudne, ponieważ wiele uliczek jest dość małych, a także trudno czasem o miejsce do zaparkowania. Inna jest sytuacja kiedy używamy auta poza miastem, tam z całą pewnością możemy sobie pozwolić na dodatkowy komfort, jaki oferują większe samochody.

Kupno nowych opon – kiedy i na co zwracać uwagę?
9 miesięcy ago blog

Kupno nowych opon – kiedy i na co zwracać uwagę?

Opony to ten element samochodu, który z daną porą roku trzeba wymieniać. Latem, wiosną i jesienią jeździmy głównie na oponach letnich, natomiast kiedy tylko pojawiają się przymrozki, śnieg, a asfalt pokrywa się lodem, zmieniamy je na zimowe. Dzieje się tak, ponieważ konkretne opony przeznaczone są do jazdy po nawierzchni posiadającej dane cechy, którymi odznaczają się pory roku. Zimą, kiedy na drogach często bywa ślisko, musimy zainwestować w opony zimowe, które minimalizują ryzyko wpadnięcia w poślizg na śniegu czy lodzie. Latem i w cieplejszych miesiącach nie potrzebna jest jednak dodatkowa ochrona i pomoc ze strony opon, dlatego też zmieniamy je na lżejsze – letnie.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa

Oczywiście każdego roku producenci opon oferują kierowcom coraz to nowsze modele ogumienia, jednak prawdą jest, że wymiana opon co dwanaście miesięcy nie jest do końca niepotrzebna. Dla przeciętnego kierowcy zakup dobrej jakości ogumienia wystarczy z pewnością na lata, o ile będzie ono odpowiednio przechowywane i używane. Nie można mimo wszystko trywializować wyboru odpowiednich opon, ponieważ w końcu to również od nich zależy bezpieczeństwo i komfort pasażerów, kierowcy, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Opony samochodowe

Wskazówki przy zakupie opon letnich

Jeśli zdecydujemy się na wymianę opon letnich, warto przede wszystkim ustalić, w jakim mają być one rozmiarze. Posiadając nowe auto prosto z salonu wyposażone zostało ono bowiem w opony o rozmiarze sugerowanym przez producenta. W istocie jest jednak tak, że bardzo często możemy zainwestować w ogumienie o nieco innym rozmiarze, które to również będzie się dobrze spisywać na drodze, a dodatkowo będzie w bardziej przyjaznym dla nas przedziale cenowym.

W zgodzie z etykietą unijną

Kolejnym elementem, o którym powinno się pamiętać, jest tak zwana etykieta unijna, umieszczana na danym modelu opony. Zawiera ona ocenę trzech parametrów, w skład których wchodzą spalanie paliwa, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz poziom hałasu na zewnątrz auta. Analizując konkretne parametry pod względem ich oceny, możemy z łatwością wybrać najbardziej korzystne dla nas ogumienie.

Jak zadbać o porządek wewnątrz samochodu
9 miesięcy ago blog

Jak zadbać o porządek wewnątrz samochodu

Zachowanie ładu i porządku wewnątrz samochodu to już nie tylko domena kobiet, ale również mężczyzn. Każdy chce podróżować w przyjemnej i komfortowej atmosferze, której nie burzy nieprzyjemny zapach, kurz, czy inne śmieci. Chęć utrzymania auta w czystości spowodowała, że na rynku pojawia się coraz więcej środków czystości dedykowanych wnętrzom samochodów. Dzięki temu każdy z pewnością znajdzie taki, który spełni wszystkie potrzeby i wymagania związane ze sprzątaniem.

Odświeżanie samochodu – od czego zacząć?

Chcąc zadbać o ład w aucie, trzeba przede wszystkim być systematycznym i sumiennym. Tylko dzięki regularnemu czyszczeniu i sprzątaniu jesteśmy bowiem w stanie zapewnić sobie lśniący i pachnący samochód. Kluczowe jest oczywiście wynoszenie śmieci, które bardzo często są składowane szczególnie na tylnych siedzeniach. Nie możemy zapominać również o bagażniku, będącym równie często przepełnionym niepotrzebnymi przedmiotami. Kiedy już uda nam się uprzątnąć auto z tych wszystkich rzeczy, przychodzi czas na jego odświeżenie i właściwe sprzątanie.

porzadek wewnatrz samochodu 1024x683 - Jak zadbać o porządek wewnątrz samochodu

Sprzątanie w aucie – na co zwrócić uwagę?

Podstawowym elementem odświeżania samochodu jest oczywiście wycieranie kurzu specjalnie do tego przeznaczonymi chusteczkami do kokpitu. Warto zwrócić uwagę w szczególności na miejsca przepływu powietrza, czyli kratki, ponieważ najczęściej to właśnie one są największymi siedliskami nieprzyjemnego kurzu. Osiada on na wszystkich elementach, szczególnie tych wykonanych z tworzywa syntetycznego, dlatego też tak ważne, by usuwać go systematycznie i dokładnie.

Dogłębna pielęgnacja pojazdu

Mycie szyb od środka także jest nieodzownym elementem dbania o porządek w aucie. Dzięki temu poprawia się widoczność, która jest szczególnie istotna dla kierowcy. Poza tym, dobrze umyte szyby wyglądają bardzo elegancko, ponieważ nie ma na nich żadnych zacieków, czy też smug. Trudno wyobrazić sobie sprzątanie samochodu bez jego odkurzania. Mimo że jest to ostatni krok, trzeba zaznaczyć, że jest niezwykle ważny, a nawet niezbędny. Warto pamiętać o dokładnym odkurzeniu siedzisk, wycieraczek oraz zajrzeć też do bagażnika.

Please activate some Widgets