Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Co lepiej wynająć – auto z manualną skrzynią biegów czy automat?

Co lepiej wynająć – auto z manualną skrzynią biegów czy automat?

Popularność automatycznych skrzyń biegów rośnie, jednak większość polskich kierowców nadal wybiera tradycyjne rozwiązanie w postaci manualnej skrzyni biegów. Decydując się na jedno z tych dwóch rozwiązań, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, niekoniecznie tylko swoje przyzwyczajenie. Przeczytaj poniższy wpis.

W Europie manualne skrzynie wciąż są bardzo popularne, choć procent użytkowników regularnie maleje. W USA, Chinach czy Japonii automaty zdecydowanie wygrywają pojedynek z tradycją. Jeśli planujesz wynajem auta, a jesteś przyzwyczajony do określonego typu przekładni, to oczywiście najbezpieczniej będzie wynająć samochód z takim właśnie typem skrzyni biegów, z jakiego korzystałeś dotychczas. Jeśli jednak jesteś otwarty na nowości, weź pod uwagę inne okoliczności.

Zaletą manualnej skrzyni jest możliwość zmiany biegów w dowolnym momencie, a więc większej kontroli kierowcy nad samochodem. Dla wytrawnych kierowców skrzynia manualna oznacza szansę na lepsze opanowanie maszyny, na przykład podczas jazdy po trudnym terenie. Automatyczna skrzynia zapewnia z kolei płynną jazdę i pozwala na unikanie niektórych błędów w prowadzeniu auta. Jednym z nich jest zapominanie o wciśnięciu pedału sprzęgła podczas zmiany biegów, co zdarza się osobom z małym doświadczeniem. Podsumowując, jeśli jeździsz rzadko i potrzebujesz samochodu na wycieczkę po mieście, zdecyduj się na wynajem auta z automatyczną skrzynią.

Jak korzystać z automatycznej skrzyni biegów?

Jeśli chcesz spróbować jazdy z automatem, zapoznaj się z kilkoma podstawowymi informacjami. Samochód z automatyczną skrzynią biegów nie ma pedału sprzęgła, dlatego do jego obsługi nie używa się lewej nogi. Na drążku zmiany biegów są symbole literowe, które oznaczają kolejno: D – drive (jazda do przodu), N – neutral (luz), R – reverse (jazda do tyłu), P – park (parkowanie). Zmian trybu należy dokonywać, gdy auto stoi i jest wciśnięty pedał hamulca. Staraj się uruchamiać samochód powoli, a zmian biegów dokonywać delikatnie, lecz precyzyjnie.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars