Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Co robić, gdy wypożyczony samochód został skradziony?

Co robić, gdy wypożyczony samochód został skradziony?

Korzystanie z auta to najwygodniejszy, a zarazem najbardziej komfortowy sposób przemieszczania się. W sytuacji, gdy nie ma możliwości użycia posiadanego przez siebie pojazdu, najlepszą opcją pozostają usługi dobrej wypożyczalni samochodów osobowych. We Wrocławiu usługi tego rodzaju oferuje firma 24 Cars, udostępniająca pojazdy różnych klas od popularnych kompaktów przez suvy czy auta sportowe, a także dostawcze. Wybierając samochód z wypożyczalni, warto jednak wiedzieć, jak należy się zachować, gdy zostanie on skradziony. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Czy kradzieże aut z wypożyczalni się zdarzają?

Kradzieże samochodów wciąż stanowią poważny problem dla właścicieli aut. Łupem przestępców padają nie tylko pojazdy luksusowe, które często przemyca się za granicę, ale również wozy popularnych marek, demontowane i sprzedawane na części. Nierzadko przestępcy wyjmują z samochodów jedynie niektóre podzespoły, ulokowane w miejscach, do których jest łatwy dostęp. W ten sposób z auta mogą zniknąć koła czy drogi katalizator. Choć pojazdy z wypożyczalni są wyposażone w zaawansowane systemy alarmowe oraz blokady, to złodzieje również podejmują próby ich kradzieży. Mimo tego, że z reguły są one objęte ubezpieczeniem autocasco (AC), osoby, które nimi dysponują, powinny pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad.

Postępowanie po utracie auta

Zgodnie z umową najemca auta ma obowiązek używania wszystkich zamontowanych w nim zabezpieczeń antykradzieżowych oraz zachowania należytej ostrożności. Jeżeli mimo tego auto zginie, konieczne będzie powiadomienie o tym fakcie odpowiedniej jednostki Policji, co wymaga wizyty na komendzie i złożenia przewidzianego przez przepisy zawiadomienia. Niezbędne jest również niezwłoczne zgłoszenie faktu kradzieży w wypożyczalni.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars