Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Co zrobić, gdy zgubi się klucz do wynajętego auta?

Co zrobić, gdy zgubi się klucz do wynajętego auta?

Zgubienie kluczyków do samochodu to z pewnością stresująca sytuacja, zwłaszcza gdy jest to auto wynajęte. W takim przypadku często nie wiemy, jak postąpić i kogo poinformować o zaistniałym problemie. Warto jednak pamiętać, że nie jesteśmy pierwsi ani ostatni, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, a firmy wynajmujące auta mają swoje procedury radzenia sobie z takimi incydentami.

Pierwsze kroki po zgubieniu kluczyków do wynajmowanego auta

Jeśli zorientujesz się, że zgubiłeś klucze do wynajętego samochodu, przede wszystkim nie wpadaj w panikę. Zacznij od sprawdzenia swoich kieszeni, torby czy plecaka, a także miejsc, gdzie ostatnio przebywałeś. Jeśli mimo to nie uda Ci się odnaleźć kluczyków, skontaktuj się jak najszybciej z firmą wynajmującą auto. Poinformuj ich o zaistniałym problemie i poproś o dalsze instrukcje. Profesjonalne wypożyczalnie samochodów, takie jak Biuro24cars z Wrocławia, mają przygotowane procedury postępowania na wypadek zdarzeń tego typu. W międzyczasie warto również zgłosić zaginięcie kluczy na lokalnej policji.

Jakie są koszty związane ze zgubieniem kluczyków do wynajmowanego samochodu?

W przypadku zgubienia kluczyków do wynajętego auta musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami. Firmy wynajmujące samochody zazwyczaj pobierają opłatę za utratę kluczy. Jeśli zgubiłeś klucze w miejscu odległym od siedziby firmy wynajmującej, możesz zostać obciążony kosztami transportu samochodu do najbliższego warsztatu, gdzie zostaną wykonane nowe klucze. Warto zwrócić uwagę na to, czy Twoja polisa ubezpieczeniowa obejmuje tego typu sytuacje – niektóre z nich oferują ochronę przed dodatkowymi kosztami związanymi ze zgubieniem kluczy. Ważne jest, aby zachować spokój i odpowiednio zareagować na zaistniałą sytuację. Pamiętaj, że zgubienie kluczyków to nie koniec świata, a firmy wynajmujące auta są przygotowane na tego rodzaju incydenty. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, postępuj zgodnie z ich instrukcjami i staraj się uniknąć dodatkowych kosztów, jeśli jest to możliwe.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars