Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Czy seniorzy mogą wypożyczać auta?

Czy seniorzy mogą wypożyczać auta?

Wynajęcie samochodu będzie najlepszą metodą na zagwarantowanie sobie swobody poruszania się w sytuacji, gdy nie możemy skorzystać z własnego auta. Takie rozwiązanie jest wybierane, gdy posiadany wóz uległ awarii. Sprawdza się także, kiedy udajemy się do innego miasta, korzystając z samolotu lub kolei, a także, jeżeli charakterystyka własnego pojazdu nie odpowiada aktualnym potrzebom. Formalności towarzyszące podpisywaniu umowy są zwykle minimalne, a ceny korzystne, o ile zdecydujemy się na dobrą wypożyczalnię samochodów osobowych. We Wrocławiu firmą proponującą dogodne warunki i przystępne ceny jest 24 Cars. Należy jednak pamiętać, że przy wynajmie istnieją pewne ograniczenia. Przekonajmy się, czy osoby starsze mogą skorzystać z usług wypożyczalni.

Wypożyczanie samochodów a wiek kierowcy

By móc wynająć auto z wypożyczalni, zwykle trzeba spełniać określone kryteria. Niektóre z nich dotyczą wieku potencjalnych klientów i są wprowadzane przez zarządzających w celu ograniczenia ryzyka związanego z prowadzoną działalnością. Na ogół chodzi tu o to, żeby pojazd nie trafił w ręce osoby, która nie ma jeszcze doświadczenia w prowadzeniu auta i jest skłonna do niebezpiecznych zachowań „za kółkiem”. Najczęściej klienci muszą mieć ukończone 21 lat. Niekiedy zdarzają się też firmy, które podają maksymalny wiek obsługiwanych klientów. W tym przypadku motywem jest też chęć uniknięcia problemów wynikających ze stanu zdrowia kierującego.

Gdzie szukać zasad wynajmu?

Umowa wypożyczenia auta może być zawierana na warunkach dowolnie kształtowanych przez podpisujące ją strony. Wypożyczalnie najczęściej umieszczają informacje o ewentualnych ograniczeniach w swoich regulaminach lub na stronach internetowych. Nierzadko zastrzeżenia znajdują się również w treści podpisywanej umowy.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars