Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Czy wypożyczalnie aut oferują ubezpieczenie od kradzieży?

Czy wypożyczalnie aut oferują ubezpieczenie od kradzieży?

Wynajmuję samochód, ale nie wiem, czy jest on ubezpieczony od kradzieży. Czy ubezpieczenie tego rodzaju to obowiązek stojący po stronie wypożyczalni aut? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób decydujących się na wynajem pojazdu podczas podróży czy też na co dzień. Odpowiedź zależy od wielu czynników, takich jak polityka firmy wynajmującej, rodzaj ubezpieczenia czy też dodatkowe opcje, które możemy wybrać podczas zawierania umowy. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu.

Co obejmuje podstawowe ubezpieczenie samochodu?

W Polsce każdy samochód musi być ubezpieczony przynajmniej od odpowiedzialności cywilnej (OC), która pokrywa szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu drogowego. Wynajmując auto, możemy być pewni, że posiada ono takie podstawowe ubezpieczenie. Niemniej jednak OC nie obejmuje kradzieży pojazdu ani szkód powstałych na skutek włamania do niego. W przypadku kradzieży lub uszkodzenia samochodu będziemy musieli ponieść koszty naprawy lub odszkodowania. Pamiętaj, by przed podpisaniem umowy o wynajem, zapytać pracownika wypożyczalni samochodów, co obejmuje ubezpieczenie zawarte w cenie. Specjaliści z wypożyczalni 24 Cars z Wrocławia doradzą, które rozwiązanie jest najkorzystniejsze w danym przypadku.

Jakie ubezpieczenie od kradzieży?

Aby uchronić się przed ewentualnymi kosztami związanymi z kradzieżą wynajętego samochodu, warto rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie, zwane często Auto Casco (AC) lub ubezpieczeniem od kradzieży, pokrywa koszty związane z utratą pojazdu na skutek kradzieży. Wiele firm wynajmujących samochody oferuje takie ubezpieczenie jako opcję dodatkową, którą możemy wybrać podczas zawierania umowy. Warto jednak sprawdzić dokładnie warunki takiego ubezpieczenia, gdyż mogą one różnić się w zależności od wypożyczalni aut.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars