Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Działalność firmowa a wynajem auta. Ile możesz zyskać, współpracując z wypożyczalnią samochodów?

Działalność firmowa a wynajem auta. Ile możesz zyskać, współpracując z wypożyczalnią samochodów?

Długoterminowy wynajem samochodu to usługa, na którą decyduje się coraz większa liczba osób, również tych, które prowadzą działalność firmową. Jakie są główne atuty tej metody oraz dlaczego warto z niej skorzystać?

Dla właścicieli firm ceniących wygodę

Rynek długoterminowego wynajmu samochodów stale wzrasta i już dziś około 14 proc. samochodów służbowych jeżdżących po polskich drogach to właśnie wynajęte pojazdy. Dlaczego jest to tak atrakcyjna forma dla firm? Jest to przede wszystkim wygodne rozwiązanie, bowiem najemca płaci niezmienną, stałą ratę przez cały okres korzystania.

Mieszczą się w niej m.in. koszty ubezpieczenia, serwis, a także przechowywania opon. Właściwie przedsiębiorca pokrywa według swoich upodobań tylko jeden koszt, czyli wydatki na paliwo.

Brak konieczności zakupu samochodu po skończeniu okresu umowy

Usługą konkurującą z wynajmem długoterminowym jest leasing. Wiąże się on zazwyczaj z odkupieniem samochodu po okresie użytkowania, co nie jest opcją, z której wielu kierowców chce skorzystać. W przypadku na przykład wypożyczalni aut w okolicy lotniska umowa nie obejmuje takiego zapisu, dzięki czemu kierowca po prostu zwraca samochód i może podpisać umowę na kolejny model.

Korzyści podatkowe

Istotne jest też to, że dzięki współpracy z wypożyczalnią samochodów przedsiębiorca może zaliczyć ratę do kosztów uzyskania przychodu. Jeśli pojazd jest wykorzystywany wyłącznie do celów służbowych, wówczas może być to 100 proc. podatku VAT, do wartości 150 tys. zł netto.

Dostęp do najnowszych i najlepszych modeli przez cały czas

Dla części przedsiębiorstw samochody służbowe są przejawem prestiżu przedsiębiorstwa. Aby mieć dostęp do najnowszych i najlepszych aut, nie trzeba jednak przepłacać i można co kilka lat decydować się na zupełnie nowe pojazdy. Jest to możliwe właśnie dzięki usłudze wynajmu samochodów, która gwarantuje taką elastyczność.

Jak widać, decydując się na wypożyczenie samochodu, firma zyskuje naprawdę dużo, od znacznych oszczędności, przez wygodę, aż po elastyczność pod względem czasu trwania umowy i doboru pojazdów. Jeśli poszukują Państwo właśnie takiego rozwiązania na terenie Wrocławia, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars