Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Fakty i mity dotyczące wypożyczalni samochodów

Fakty i mity dotyczące wypożyczalni samochodów

Korzystanie z oferty wypożyczalni samochodów nie jest jeszcze w Polsce tak popularne, jak w innych krajach europejskich. Choć liczba wypożyczanych samochodów stale rośnie, to część potencjalnych klientów obawia się ukrytych kosztów i różnych „pułapek”, które wypożyczalnie „zastawiają na swoich klientów”. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak wygląda korzystanie z usług wypożyczalni samochodów, i zobaczmy, jakie są najczęstsze obawy klientów.

Czy wypożyczenie auta jest drogie?

Klienci, którzy nie decydują się na skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodów, najczęściej obawiają się, że wynajęcie samochodu jest bardzo drogie. Zawrotne kwoty, jakie trzeba zapłacić za możliwość korzystania z auta to jednak mit. W rzeczywistości wynajęcie samochodu okazuje się niejednokrotnie tańsze niż poruszanie się taksówką czy korzystanie z ofert różnych przewoźników. Bardzo przystępne ceny za wypożyczenie auta wiążą się ze sporą konkurencją na rynku. Trzeba też pamiętać, że koszty zależą od klasy samochodu i okresu, na jaki ma być udostępniony klientowi.

Czy przy wypożyczeniu samochodu trzeba wypełnić masę dokumentów?

Wiele osób obawia się, że wynajęcie samochodu wiąże się ze skomplikowanymi formalnościami. To kolejny mit, który nie ma żadnego związku z rzeczywistością. Wypożyczalnia musi oczywiście uzyskać od klienta konieczne dane i podstawowe informacje, jednak wypełnienie i podpisanie dokumentów nie zabiera dużo czasu i jest znacznie prostsze, niż przebrnięcie przez formularze, które wypełniamy przy różnych okazjach.

Czy reguły użytkowania auta z wypożyczalni są jasno ustalone?

Kolejnym źródłem obaw jest niepewność co do obowiązujących zasad użytkowania samochodu, tego, co jest objęte ubezpieczeniem, a co trzeba w razie szkody opłacić z własnej kieszeni. Klienci mają też często wątpliwości co do zasad zwrotu auta i rozliczeń za jego użytkowanie. Trzeba jednak zauważyć, że choć zasady w poszczególnych firmach zwykle nieco się od siebie różnią, to są wyraźnie przedstawione i podane w umowach i regulaminach. Warto pamiętać, że wszystkie one są najczęściej spisane w prosty i przejrzysty sposób. Na miejscu często można też otrzymać dodatkowy informator z najważniejszymi kwestiami, a pracownicy wypożyczalni zawsze dokładnie informują o wszystkich sprawach związanych z obowiązującymi regułami.

Czy wynajęcie auta jest opłacalne?

Kolejnym mitem, który jest często powtarzany to podkreślanie, że wynajem jest nieopłacalny. Rzadko kiedy jest to jednak prawda. Dobrze jest pamiętać o tym, że wynajmując samochód nie „kupujemy” go na kilka dni, a zapewniamy sobie możliwość swobodnego poruszania. Rzadko kiedy klienci decydują się na wynajem, dysponując jednocześnie innym środkiem transportu. Gdy więc wziąć pod uwagę, jakich kłopotów komunikacyjnych sobie oszczędzamy, mogąc korzystać z auta, to trzeba raczej uznać, że wynajem samochodu w wypożyczalni to świetny interes.

Czy auto trzeba odebrać i zwrócić w tym samym miejscu?

Niekiedy klienci sądzą, że auto musi być zawsze odebrane i zwrócone w tym samym miejscu. Chociaż wiele firm oferuje i taką możliwość to zwykle firmy wypożyczające auta podchodzą do tych kwestii bardzo elastycznie i są w stanie przystać na niemal dowolne miejsce zwrotu, choć oczywiście niekiedy będzie się to łączyło z dodatkowymi kosztami.

Czy auta z wypożyczalni to tylko samochody miejskie?

Spore grono osób, które mają opory przed korzystaniem z wypożyczalni samochodów, jest przekonanych że wypożyczane auta są małe, kiepskie i w złym stanie technicznym. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Oferta najczęściej obejmuje modele o różnej wielkości i standardzie od małych aut miejskich po busy lub luksusowe auta klasy wyższej. Wypożyczane samochody są też regularnie serwisowane i utrzymywane w bardzo dobrym stanie technicznym, ponieważ każda awaria to wyłączenie auta z użytkowania, a tym samym strata dla firmy wypożyczającej.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars