Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Jakie kryteria formalne trzeba spełnić, aby wynająć samochód?

Jakie kryteria formalne trzeba spełnić, aby wynająć samochód?

Wypożyczenie auta jest bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach, na przykład gdy wybieramy się na wakacje czy odbywamy podróż służbową i nie chcemy być zależni od lokalnej komunikacji albo wiemy, że będzie ona dla nas niewystarczająca. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów, warto dowiedzieć się, jakie związane są z tym warunki i jakie kryteria formalne powinniśmy spełnić.

Wypożyczanie auta

Aby wynająć samochód, niezbędne jest oczywiście posiadanie prawa jazdy ważnego przynajmniej do dnia oddania auta. Chodzi tu przede wszystkim o to, że wynajem musi się odbywać zgodnie z przepisami drogowymi. Niektóre firmy określają jeszcze dodatkowo minimalny okres posiadania prawa jazdy, na przykład rok, a często również dolną i górną granicę wieku osoby wypożyczającej auto.

Poza tym przy zawarciu umowy wypożyczenia niezbędny będzie dodatkowy dokument potwierdzający naszą tożsamość, którym najczęściej jest dowód osobisty. Potrzebna będzie również karta kredytowa lub inny dokument, który potwierdza nasz stały dochód. Następnie wpłaca się jeszcze kaucję lub blokowana jest na koncie odpowiednia kwota, która stanowi zabezpieczenie podczas trwania całego okresu wypożyczenia, a po jego zakończeniu zostaje nam zwrócona.

Przed wynajęciem samochodu zostaje spisana umowa, w której zobowiązujemy się do zwrotu pojazdu w określonym ściśle terminie. Auto powinno zostać oddane w takim samym stanie, w jakim je dostaliśmy, to znaczy czyste i z pełnym bakiem, a także w pełni sprawne technicznie.

Pamiętajmy również, że jeżdżąc wynajętym autem, ponosimy wszystkie konsekwencje przekraczania dozwolonej prędkości i naruszania innych przepisów drogowych. To nasze konto obciążą pojawiające się mandaty, opłaty za autostrady czy parkingi. Natomiast w przypadku pojawienia się uszkodzeń lub awarii technicznej nie dokonujemy napraw na własną rękę, ale kontaktujemy się z firmą wynajmującą, z którą uzgadniamy dalszy tok postępowania.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars