Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Kiedy wypożyczalnia może odmówić wynajmu samochodu?

Kiedy wypożyczalnia może odmówić wynajmu samochodu?

Skorzystanie z usługi wynajmu samochodów jest najlepszym sposobem na uzyskanie pełnej mobilności w sytuacji, kiedy nie możemy posługiwać się własnym autem. Takie rozwiązanie sprawdzi się wówczas, gdy nasz pojazd uległ awarii czy z innego powodu został oddany do serwisu, jego parametry nie odpowiadają naszym aktualnym potrzebom transportowym lub planujemy poruszanie się po mieście, do którego przybędziemy pociągiem albo samolotem. Formalności związane z przekazywaniem wozu są zwykle ograniczone, a pobierane opłaty nie będą wygórowane, jeżeli zdecydujemy się na wybór dobrej wypożyczalni samochodów osobowych. We Wrocławiu firmą oferującą bardzo atrakcyjne warunki udostępniania wozów i profesjonalną obsługę jest 24 Cars. Warto jednak pamiętać, że niektóre osoby nie będą mogły samodzielnie wynająć pojazdu. Przekonajmy się, kogo to dotyczy i jakie są powody takich decyzji.

Komu wypożyczalnia odmówi wynajęcia auta?

Samochody z wypożyczalni mogą być wynajmowane wyłącznie klientom, którzy spełnią warunki określone w regulaminie oraz podpisywanej umowie. Niektóry firmy udostępniają auta wyłącznie klientom, którzy osiągnęli określony wiek np. 21 lat lub uzależniają wykonanie usługi od czasu posiadania prawa jazdy. W wielu przypadkach liczyć będzie się także możliwość zapłaty kaucji, którą pobiera się gotówką albo dokonuje blokady środków na karcie płatniczej lub kredytowej.

Dlaczego wypożyczalnie wprowadzają takie ograniczenia?

Restrykcje, które wprowadzają niektóre wypożyczalnie, wynikają ze statystyk wskazujących, iż największą liczbę szkód komunikacyjnych powodują kierowcy młodzi wiekiem oraz stażem. Polityka ograniczania dostępności usług jest więc podyktowana chęcią uniknięcia związanych z tym faktem wysokich kosztów napraw i płacenia wygórowanych stawek OC.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars