Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Kupno nowych opon – kiedy i na co zwracać uwagę?

Kupno nowych opon – kiedy i na co zwracać uwagę?

Opony to ten element samochodu, który z daną porą roku trzeba wymieniać. Latem, wiosną i jesienią jeździmy głównie na oponach letnich, natomiast kiedy tylko pojawiają się przymrozki, śnieg, a asfalt pokrywa się lodem, zmieniamy je na zimowe. Dzieje się tak, ponieważ konkretne opony przeznaczone są do jazdy po nawierzchni posiadającej dane cechy, którymi odznaczają się pory roku. Zimą, kiedy na drogach często bywa ślisko, musimy zainwestować w opony zimowe, które minimalizują ryzyko wpadnięcia w poślizg na śniegu czy lodzie. Latem i w cieplejszych miesiącach niepotrzebna jest jednak dodatkowa ochrona i pomoc ze strony opon, dlatego też zmieniamy je na lżejsze – letnie.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa

Oczywiście każdego roku producenci opon oferują kierowcom coraz to nowsze modele ogumienia, jednak prawdą jest, że wymiana opon co dwanaście miesięcy nie jest do końca niepotrzebna. Dla przeciętnego kierowcy zakup dobrej jakości ogumienia wystarczy z pewnością na lata, o ile będzie ono odpowiednio przechowywane i używane. Nie można mimo wszystko trywializować wyboru odpowiednich opon, ponieważ w końcu to również od nich zależy bezpieczeństwo i komfort pasażerów, kierowcy, a także innych uczestników ruchu drogowego.

8446 close up of a car tire pv - Kupno nowych opon - kiedy i na co zwracać uwagę?

Wskazówki przy zakupie opon letnich

Jeśli zdecydujemy się na wymianę opon letnich, warto przede wszystkim ustalić, w jakim mają być one rozmiarze. Posiadając nowe auto prosto z salonu wyposażone zostało ono bowiem w opony o rozmiarze sugerowanym przez producenta. W istocie jest jednak tak, że bardzo często możemy zainwestować w ogumienie o nieco innym rozmiarze, które to również będzie się dobrze spisywać na drodze, a dodatkowo będzie w bardziej przyjaznym dla nas przedziale cenowym.

Z doświadczenia wynikającego z prowadzenia wypożyczalni samochodów osobowych we Wrocławiu jesteśmy w stanie bez zastanowienia wskazać, że mimo tego dobranie rozmiaru opon często okazuje się problematyczne dla przeciętnego kierowcy, więc warto udać się w tej kwestii po poradę do specjalisty.

W zgodzie z etykietą unijną

Kolejnym elementem, o którym powinno się pamiętać, jest tak zwana etykieta unijna, umieszczana na danym modelu opony. Zawiera ona ocenę trzech parametrów, w skład których wchodzą spalanie paliwa, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz poziom hałasu na zewnątrz auta. Analizując konkretne parametry pod względem ich oceny, możemy z łatwością wybrać najbardziej korzystne dla nas ogumienie.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars