Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Na co zwrócić uwagę przy wynajmie auta, kiedy planuje się jazdę z dzieckiem?

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie auta, kiedy planuje się jazdę z dzieckiem?

Wypożyczenie wygodnego samochodu to podstawa, która zagwarantuje ci komfortowe przemieszczanie się we wszystkie, także trudno dostępne miejsca. Jeśli podróżujesz z małym dzieckiem, musisz pamiętać o kilku kwestiach.

Zapewnienie bezpieczeństwa i wygody maluchowi to najważniejsza rzecz w czasie rodzinnych podróży. Dla niego długie godziny spędzone w jednej pozycji są szczególnie uciążliwe. By uchronić się przed nieprzewidzianymi wypadkami i móc beztrosko cieszyć się rodzinną wycieczką oprócz ubezpieczenia OC i AC wykup dodatkowe ubezpieczenie. 
Zapewnij dziecku wygodny fotelik. Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym zobowiązuje do przewożenia wszystkich dzieci poniżej 150 cm wzrostu w fotelikach. Wyjątkami od tej reguły są sytuacje, kiedy:

  • dziecko ma powyżej 135 cm, a jego budowa ciała uniemożliwia dobranie wygodnego fotelika (takie dziecko może podróżować na tylnym siedzeniu, koniecznie przypięte pasami bezpieczeństwa);
  • dziecko dostało zaświadczenie od lekarza o istnieniu przeciwwskazań do stosowania fotelika;
  • podróżujesz z trójką dzieci, a w aucie nie ma możliwości zamontowania trzech fotelików (jedno z dzieci może podróżować przypięte pasami bezpieczeństwa z tyłu, o ile skończyło 3 lata).

Jeśli nie masz własnego fotelika, możesz go zamówić w wypożyczalni samochodów jako wyposażenie dodatkowe wynajmowanego auta. Dla starszych dzieci przeznaczone są specjalne podkładki.

Inne ważne akcesoria w trakcie podróży z dzieckiem 

Kolejnym ważnym urządzeniem w czasie podróżowania z maluchem jest nawigacja GPS. Jeśli wybierasz się w nieznane rejony, pomoże ci ona szybciej dotrzeć do celu, co również wpłynie na komfort twojej pociechy. Zadbaj o to, by wynajmowane auto miało sprawną klimatyzację. Na komfort dziecka wpłyną również pozytywnie roletki przeciwsłoneczne, które pozwolą maluchowi zdrzemnąć się także w słoneczne dni. Przydatnym urządzeniem w trakcie rodzinnych eskapad jest bagażnik dachowy. Można na nim przewozić sprzęt, który nie zmieści się do zwykłego bagażnika, na przykład rowery.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Copyright © 2021 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars