Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Na co zwrócić uwagę przy wynajmie auta, kiedy planuje się jazdę z dzieckiem?

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie auta, kiedy planuje się jazdę z dzieckiem?

Wypożyczenie wygodnego samochodu to podstawa, która zagwarantuje ci komfortowe przemieszczanie się we wszystkie, także trudno dostępne miejsca. Jeśli podróżujesz z małym dzieckiem, musisz pamiętać o kilku kwestiach.

Zapewnienie bezpieczeństwa i wygody maluchowi to najważniejsza rzecz w czasie rodzinnych podróży. Dla niego długie godziny spędzone w jednej pozycji są szczególnie uciążliwe. By uchronić się przed nieprzewidzianymi wypadkami i móc beztrosko cieszyć się rodzinną wycieczką oprócz ubezpieczenia OC i AC wykup dodatkowe ubezpieczenie. 
Zapewnij dziecku wygodny fotelik. Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym zobowiązuje do przewożenia wszystkich dzieci poniżej 150 cm wzrostu w fotelikach. Wyjątkami od tej reguły są sytuacje, kiedy:

  • dziecko ma powyżej 135 cm, a jego budowa ciała uniemożliwia dobranie wygodnego fotelika (takie dziecko może podróżować na tylnym siedzeniu, koniecznie przypięte pasami bezpieczeństwa);
  • dziecko dostało zaświadczenie od lekarza o istnieniu przeciwwskazań do stosowania fotelika;
  • podróżujesz z trójką dzieci, a w aucie nie ma możliwości zamontowania trzech fotelików (jedno z dzieci może podróżować przypięte pasami bezpieczeństwa z tyłu, o ile skończyło 3 lata).

Jeśli nie masz własnego fotelika, możesz go zamówić w wypożyczalni samochodów jako wyposażenie dodatkowe wynajmowanego auta. Dla starszych dzieci przeznaczone są specjalne podkładki.

Inne ważne akcesoria w trakcie podróży z dzieckiem

Kolejnym ważnym urządzeniem w czasie podróżowania z maluchem jest nawigacja GPS. Jeśli wybierasz się w nieznane rejony, pomoże ci ona szybciej dotrzeć do celu, co również wpłynie na komfort twojej pociechy. Zadbaj o to, by wynajmowane auto miało sprawną klimatyzację. Na komfort dziecka wpłyną również pozytywnie roletki przeciwsłoneczne, które pozwolą maluchowi zdrzemnąć się także w słoneczne dni. Przydatnym urządzeniem w trakcie rodzinnych eskapad jest bagażnik dachowy. Można na nim przewozić sprzęt, który nie zmieści się do zwykłego bagażnika, na przykład rowery.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars