Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
O co należy zadbać przed oddaniem samochodu do wypożyczalni?

O co należy zadbać przed oddaniem samochodu do wypożyczalni?

Wypożyczenie samochodu jest zazwyczaj dość proste. Najczęściej wystarczy dowód osobisty i prawo jazdy, wpłacenie kaucji i podpisanie umowy. Warto jednak dobrze przyjrzeć się umowie podpisywanej z wypożyczalnią. Ogólne zasady warunków zwrotu samochodu do wypożyczalni znajdziesz w poniższym wpisie.

Podstawową zasadą, jaką trzeba stosować, to oddanie samochodu w ustalonym terminie i w takim stanie, w jakim był wypożyczony. Nawet niewielkie spóźnienie może cię kosztować zapłacenie kary. Lepiej od razu opłacić nieco dłuższy czas wypożyczenia niż później spieszyć się, by zdążyć na ostatnią chwilę. Auto musi być czyste, nieuszkodzone, a stan paliwa uzupełniony. Jeśli zauważysz zabrudzenia, lepiej oddać samochód do czyszczenia niż próbować samemu je usunąć.

Jakie mogą być dodatkowe warunki umowy?

Wiele wypożyczalni ma ograniczenia dotyczące limitu kilometrów, jakie można przejechać w czasie korzystania. Warto więc na początku dokładnie przeczytać umowę i zastanowić się, czy zaproponowane warunki odpowiadają twoim potrzebom, ewentualnie zapytać o możliwość ich zmiany. Jeśli zamierzasz przekraczać granicę kraju, koniecznie porozmawiaj o tym z pracownikiem wypożyczalni samochodów przed podpisaniem umowy. Nieuzgodniony wyjazd poza terytorium Polski może kosztować cię zapłacenie dotkliwej kary i wieloma problemami, na przykład może się okazać, że polisa ubezpieczeniowa nie pokryje strat powstałych w wyniku ewentualnej kolizji. Większość wypożyczalni oferuje ubezpieczenie OC i CDW, jednak warto zapytać o rozszerzenie ubezpieczenia, na przykład o polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków PAI lub ubezpieczenie pojazdu od uszkodzeń SCDW.

Jak wygląda zwrot samochodu do wypożyczalni?

Po oddaniu auta wraz z kluczykami na miejscu wypożyczenia spisywany jest protokół zwrotu. Pracownik wypożyczalni dokładnie sprawdza stan samochodu. Za ewentualne zrobienie porządku lub naprawienie uszkodzeń, wypożyczający zostanie obciążony kosztami. Jeśli stan samochodu będzie dobry, kierowca dostanie zwrot kaucji.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars