Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
O czym należy pamiętać, wynajmując samochód zimą?

O czym należy pamiętać, wynajmując samochód zimą?

Jazda samochodem po oblodzonych, zasypanych śniegiem drogach to wyzwanie nawet dla doświadczonego kierowcy. Tym trudniej jest, gdy musisz nagle prowadzić nieswoje auto, a takie sytuacje zdarzają się czasem. Przeczytaj nasz krótki poradnik, w którym damy ci kilka podstawowych porad, na co zwracać uwagę, jeśli potrzebujesz wynająć samochód w okresie zimowym.
Kierowcy nie lubią zmieniać samochodu zimą, bo trudno przyzwyczaić się do nowego auta w trudnych warunkach pogodowych. Nie należy jednak zbyt mocno obawiać się wynajmu auta z wypożyczalni. Takie samochody są zazwyczaj w bardzo dobrym stanie, a pracownicy mogą udzielić ci kilku dobrych rad. Powodów do wynajęcia auta zimą jest wiele. Może się zdarzyć, że twój samochód się zepsuje albo że będziesz potrzebować większego na wyjazd służbowy lub rodzinny z dużą grupą. Nie należy się obawiać wynajmu samochodu zimą, warto jednak zwrócić uwagę na kilka spraw. Oczywiście najprościej będzie ci prowadzić model, który już znasz. Być może wypożyczalnia ma taki, który ostatnio prowadziłeś lub do którego jesteś najbardziej przyzwyczajony. Samochód powinien mieć opony zimowe lub przynajmniej uniwersalne. Choć nie jest to prawnie wymagane, z pewnością ułatwią one jazdę po śniegu.

Gdzie odebrać samochód?

Jeśli potrzebujesz samochodu, żeby odebrać lub zawieźć swoich gości z lotniska, dowiedz się, czy wypożyczalnia aut może podstawić je właśnie tam. Jeśli tak, to znacznie ułatwi ci zadanie. Może się bowiem zdarzyć, że śnieżyca opóźni twoją podróż i goście nie zdążą na pociąg lub samolot. Ustal od razu warunki zwrotu auta.

Dobrze zaplanuj podróż. Jeśli masz możliwość, zrób próbną jazdę. Przećwicz hamowanie pulsacyjne i hamowanie silnikiem, sprawdź wszystkie funkcje auta. Pamiętaj, że jazda w trudnych warunkach trwa dużo dłużej, a na drodze częściej zdarzają się kolizje i awarie. Przed podróżą odśnież dach samochodu i upewnij się, że wszystkie światła są sprawne. W trakcie jazdy zachowaj odpowiednią odległość od innych aut i umiarkowaną prędkość.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars