Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Uważna lektura to podstawa. Na co zwrócić uwagę, przeglądając regulaminy wypożyczenia samochodów?

Uważna lektura to podstawa. Na co zwrócić uwagę, przeglądając regulaminy wypożyczenia samochodów?

Jednym z najważniejszych punktów w przypadku regulaminu wypożyczania samochodu są niewątpliwie zapisy dotyczące obowiązków najemcy.

Znajdziemy w nich między innymi informacje dotyczące zakazu poruszania się pojazdem pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających oraz przekraczania określonej w regulaminie wynajmu prędkości. Oprócz tego wśród obowiązków powinny znaleźć się informacje dotyczące zabezpieczenia auta przed kradzieżą, dbania o pojazd w czasie użytkowania poprzez regularną wymianę na własny koszt oleju, płynu do spryskiwaczy oraz innych czynników, które zużywane są w tracie poruszania się samochodem.

Opłaty, obowiązki wynajmującego oraz inne zapisy

Opłaty to kolejna kategoria, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy przeglądaniu regulaminów wynajmu samochodu. W zapisach tego podpunktu znajdziemy przede wszystkim informacje o aktualnych opłatach za wynajem, stawki dobowej oraz ewentualnej kaucji. W zapisach regulaminowych dotyczących opłat powinny również znaleźć się stawki opłat dodatkowych, jakie najemca pojazdu musi ponieść w momencie, gdy zdecyduje się na inne dostępne opcje, jeżeli chodzi o wyposażenie samochodu przy wynajmie takie jak, chociażby fotelik dla dziecka czy nawigacja GPS. W tej kwestii możemy mieć również do czynienia z naliczeniem opłaty dodatkowej za zwrócenie niewyczyszczonego auta lub za planowanie wyjazdu poza granicę naszego kraju.

W kontekście opłat równie ważnym punktem są kary umowne wynikające z pewnych czynników takich jak, chociażby ucieczka z miejsca wypadku czy zatankowanie złego typu paliwa. W regulaminie wypożyczalni samochodowych poza wcześniejszymi podpunktami znajdziemy także takie aspekty jak obowiązki wynajmującego, do których przestrzegania zobowiązana jest firma, od której pożyczamy auto. Warto prześledzić go bardzo dokładnie, ponieważ jednym z obowiązków jest często zapewnienie nam innego pojazdu w momencie, gdy wynajęty przez nas samochód ulegnie awarii lub zostanie w jakiś inny sposób unieruchomiony nie z naszej winy.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars