Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Wypadek samochodem z wypożyczalni – zasady postępowania

Wypadek samochodem z wypożyczalni – zasady postępowania

Wypadek lub kolizja może spotkać każdego kierowcę. Nawet ci, którzy jeżdżą wyjątkowo ostrożnie, narażeni są na skutki niewłaściwych zachowań innych kierowców. Każde takie zdarzenie na drodze to stres, a jeśli prowadzisz nieswoje auto, stres jest podwójny. Warto więc przygotować się do podróży jak najlepiej. Zanim wypożyczysz samochód z wypożyczalni, poznaj zasady postępowania w razie wypadku.

Jeśli dojdzie do kolizji lub wypadku, należy zabezpieczyć auto i zadzwonić na policję, która ma obowiązek ustalić przebieg zdarzenia i sprawców. Kolejną ważną sprawą, o jakiej nie można zapominać, jest jak najszybsze powiadomienie wypożyczalni o zaistniałej sytuacji. Jeśli zapomnisz o tym, możesz być obciążony dotkliwymi karami finansowymi. Każda wypożyczalnia aut ma nieco inne zasady postępowania w razie takich sytuacji, dlatego trzeba dokładnie przeczytać umowę i regulamin. Jeśli dojdzie do stłuczki, nie wpadaj w panikę. Zadzwoń do wypożyczalni samochodów, a pracownik telefonicznie poinstruuje cię, jak należy postępować dalej. Zabroniona jest, samodzielna naprawa pojazdu. Kierowca może we własnym zakresie jedynie wymienić koło.

Kto płaci za naprawę samochodu z wypożyczalni?

Uszkodzone auto będzie trzeba oddać do naprawy. Kto poniesie jej koszty? To pytanie, które zadaje sobie wielu najemców. Wszystko zależy od tego, co ustali policja oraz jaki rodzaj ubezpieczenia wykupiłeś. Obowiązkowe OC nie uchroni cię przed sytuacją, w której to ty jesteś winien wypadku lub kolizji. Warto wykupić pełen pakiet ubezpieczenia AC/OC/NNW/Assistance. Tylko taki komplet zapewni ci spokojną, bezpieczną podróż. AC oprócz zniszczeń w trakcie stłuczek z twojej winy chroni pojazd przed takimi zdarzeniami, jak pożary, gradobicia, powodzie itd. NNW chroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, a Assistance może zapewnić pomoc medyczną, techniczną, informacyjną itd. W przypadku konieczności usunięcia szkód z polisy na najemcę zwykle nakłada się karę finansową, jeśli nie wykupił on dodatkowego ubezpieczenia.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars