Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Wypożyczanie auta na godziny czy kilometry – która forma rozliczenia jest korzystniejsza?

Wypożyczanie auta na godziny czy kilometry – która forma rozliczenia jest korzystniejsza?

Wynajem samochodu to ostatnio coraz bardziej popularne i praktyczne rozwiązanie. Korzysta z niego wiele osób, które chwilowo nie mogą poruszać się własnym pojazdem lub w ogóle takiego nie posiadają. Często również osoby przylatujące do kraju na kilka dni korzystają z wypożyczalni samochodów. Wiele takich firm oferuje różne formy rozliczenia – na przykład na godziny, dni bądź limit kilometrów. Które rozwiązanie będzie korzystniejsze dla Ciebie? Sprawdź.

Limit kilometrów – kiedy może być opłacalny?

Większość wypożyczalni oferuje możliwość wypożyczenia samochodu z limitem kilometrów lub bez niego – wybór należy do klienta, jednak cena oczywiście zależna jest od wybranej opcji. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym, które rozwiązanie będzie korzystniejsze w Twoim przypadku. Jeśli wiesz mniej więcej, ile kilometrów zamierzasz pokonać podczas okresu wynajmu, możesz oszacować, co się bardziej opłaca. Jeśli na przykład średni dobowy limit kilometrów wynosi 300, oznacza to, że podczas 5-dniowego wypożyczenia możesz wykonać samochodem łącznie 1500 kilometrów, co często okazuje się zupełnie wystarczające. Z pewnością takie rozwiązanie będzie optymalne w przypadku, gdy będziesz poruszać się samochodem głównie po mieście. Często to właśnie opcja wynajmu z limitem kilometrów jest nieco tańsza, dlatego jeśli masz pewność, że nie przekroczysz limitu, może się to bardziej opłacać.

W przypadku wynajmów krótkoterminowych – na przykład na godziny bądź na 1 dzień – lepszym rozwiązaniem może jednak być opcja bez limitu kilometrów. Z pewnością będzie to korzystniejsze wtedy, gdy potrzebujesz samochodu, by dojechać gdzieś dalej i nie martwić się o to, czy zboczenie z trasy będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami. Jeśli z kolei potrzebujesz jedynie dostać się szybko w konkretne miejsce lub korzystać z samochodu na przykład tylko przez pół dnia, warto rozważyć wynajem na godziny. Jeśli dobrze wykorzystasz czas wynajmu, z pewnością opłaci się to bardziej niż opcja z limitem kilometrów lub wypożyczenie na całą dobę.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars