Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
5 sytuacji, w których wynajem auta jest lepszy niż kupno lub leasing 

5 sytuacji, w których wynajem auta jest lepszy niż kupno lub leasing 

Powszechnie uważa się, że leasing samochodu jest dobrą alternatywą dla zakupu nowego auta. Istnieją jednak okoliczności, kiedy najlepszym wyjściem jest wynajem długoterminowy. Trend wynajmu samochodów zdobywa coraz więcej amatorów, również w Polsce. Poniżej przedstawiamy sytuacje, w których warto zdecydować się na wynajem:

  1. Wynajem długoterminowy samochodu przypomina wynajem mieszkania. Płacisz jedynie wyznaczoną kwotę i nie musisz martwić się o większość spraw związanych z utrzymaniem auta. Jeśli więc masz czasu lub nie chcesz zajmować się naprawami, przeglądami czy ubezpieczeniem, wynajem samochodu będzie dla ciebie dobrym rozwiązaniem. 
  2. Wynajem auta jest dobry dla osób, które potrzebują samochodu „na już”. Ogromną zaletą tej formy współpracy są proste formalności związane z podpisaniem umowy. Podczas gdy do leasingu samochodu trzeba przedstawić wiele dokumentów, przy wynajmie wystarczy zwykle tylko dowód tożsamości, prawo jazdy, wpłata depozytu i dokładne przeczytanie umowy.
  3. Wielką zaletą wynajmu auta jest szeroki wybór modeli: od małych sportowych samochodów po dostawczo-osobowe, z automatyczną i manualną skrzynią biegów, z dodatkowym wyposażeniem takim jak wspomaganie kierowcy i tempomat lub bez niego. Jeśli więc wahasz się, jaki samochód kupić i chcesz przetestować różne modele lub nie stać cię na zakup wymarzonego auta, a chcesz się nim nacieszyć chociaż przez miesiąc, zdecyduj się na wynajem. 
  4. Średni koszt wynajmu krótkoterminowego to zazwyczaj około 150-200 zł. Przy wynajmie powyżej miesiąca cena za dzień spada najczęściej o połowę w stosunku do wynajmu kilkudniowego. Cena ta jest często niższa niż w przypadku leasingu. Jeśli więc przeraża cię cena leasingu, zdecyduj się na wynajem.
  5. Czy zdarzyło ci się, że awaria samochodu pojawiła się w dniach, kiedy najbardziej go potrzebowałeś i boisz się takich sytuacji w przyszłości? W trakcie wypożyczania samochodu nie musisz się martwić o takie sytuacje. W razie awarii od razu dostaniesz sprawne auto zastępcze. 
No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars