Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Co robić, gdy wypożyczany samochód dozna awarii?

Co robić, gdy wypożyczany samochód dozna awarii?

Korzystanie z auta ułatwia codzienne funkcjonowanie, gwarantując przy tym wysoki poziom komfortu i oszczędność czasu. Dysponowanie wozem pozwala na załatwianie spraw zawodowych, udanie się na weekendowy wypad, wakacyjny wypoczynek lub przewiezienie większej ilości bagażu. Co ważne, w sytuacji, gdy posiadane auto ulegnie awarii lub zostanie unieruchomione z powodu napraw po kolizji, łatwo zachować wysoką mobilność, decydując się na usługi wypożyczalni samochodów. We Wrocławiu znakomitą ofertę przedstawia Cars 24, proponując korzystne ceny i szeroką gamę pojazdów. Wiele osób zastanawia się jednak, co się stanie, gdy w wynajętym wozie pojawi się usterka. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Odpowiedzialność za awarię auta z wypożyczalni

Samochody udostępniane przez wypożyczalnię są utrzymywane w znakomitym stanie technicznym i regularnie poddaje się je przeglądom oraz usuwa zauważone przy nich usterki. Może się jednak zdarzyć, że podczas eksploatacji któryś z podzespołów ulegnie awarii, czy to wskutek wady materiałowej, czy nadmiernego przeciążenia. Warto pamiętać, że wynajmujący odpowiada finansowo za szkody spowodowane swoim działaniem lub zaniechaniem. Jeżeli więc w grę będzie wchodziła usterka wywołana nieprawidłową obsługą pojazdu, użytkownik może być obciążony kosztami naprawy. Przy uszkodzeniu powstałym z przyczyn od niego niezależnych nie zostaną jednak naliczone żadne dodatkowe opłaty.

Jak postąpić w razie usterki?

Sposób postępowania w razie pojawienia się usterki w wozie z wypożyczalni zależy od postanowień regulaminu. Zwykle, jeżeli wystąpi awaria, użytkownik powinien niezwłocznie skontaktować się z wypożyczalnią. Zajmie się ona wówczas odbiorem wozu i jego naprawą, a jeżeli będzie ona wymagała więcej czasu, podstawi wynajmującemu, auto zastępcze.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars