Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Czy samochód z wypożyczalni można udostępniać innej osobie?

Czy samochód z wypożyczalni można udostępniać innej osobie?

Samochód z wypożyczalni to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą sobie zapewnić pełną mobilność, a nie mogą skorzystać z własnego pojazdu. Wynajem auta będzie świetnym wyjściem, gdy trzeba wyjechać na urlop, poruszać się podczas naprawy swego samochodu lub wybrać się na służbowy wyjazd. Oferta firm udostępniających auta jest bardzo szeroka, trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych regułach, w tym dotyczących tego, kto może kierować.

Jakie są zasady wynajmu samochodów?

Wynajęcie samochodu wiąże się z zawarciem umowy z udostępniającą go wypożyczalnią. W większości firm oferujących tego rodzaju usługę warunki, które są w niej określone, będą zbliżone, choć przy niektórych szczegółach mogą się różnić. Warto, by wszystkie osoby szukające miejsca, gdzie można skorzystać z takiej oferty, miały świadomość, że należy zapoznać się z jej postanowieniami. Zdarza się, że część zasad jest umieszczana również w regulaminie podmiotu proponującego tani wynajem aut. We Wrocławiu działalność w branży wypożyczania pojazdów prowadzi 24 Cars, która najważniejsze zasady obowiązujące wynajmującego prezentuje w łatwo dostępnym regulaminie.

Kto może prowadzić auto z wypożyczalni?

Szczegóły dotyczące tego, kto może prowadzić wynajęty samochód, są ustalane przez wypożyczalnię. W większości firm obowiązuje zasada, że kierowcą może być osoba, która dopełnia formalności i podpisuje umowę wynajmu. W wielu przypadkach istnieje jednak możliwość uzgodnienia, że auto będzie również użytkowane przez innego wskazanego w umowie kierującego. Warto pamiętać, że w sytuacji, gdy auto zostanie bez wiedzy wynajmującego oddane do dyspozycji osobie postronnej, wynajmujący może zostać zmuszony do zapłaty kary umownej. Pod znakiem zapytania staje też obowiązywanie wówczas ubezpieczenia.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars