Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Podział wypożyczalni samochodów ze względu na zasięg działalności

Podział wypożyczalni samochodów ze względu na zasięg działalności

Rynek wypożyczalni samochodów jest bardzo zróżnicowany i funkcjonują na nim firmy o różnym profilu, jeżeli chodzi o rodzaj udostępnianych pojazdów oraz zasięg działania. Wiąże się to zarówno z proponowanymi warunkami, jak i dostępnością konkretnych wozów czy lokalizacją poszczególnych punktów. Największą elastycznością i zrozumieniem dla potrzeb klientów wykazują się zwykle podmioty wyspecjalizowanie w obsłudze rynku lokalnego, obejmującego okolice jednego z dużych miast. Znakomitym przykładem takiego biznesu jest oferująca tani wynajem aut we Wrocławiu wypożyczalnia 24 Cars. Przekonajmy się, z jakimi rodzajami wypożyczalni możemy mieć do czynienia i sprawdźmy ich zalety.

Jakie są rodzaje wypożyczalni samochodów?

Najbardziej znanymi podmiotami działającymi w branży krótko-, średnioterminowego wynajmu pojazdu są sieci o zasięgu ogólnoświatowym. Podmioty tego rodzaju z reguły otwierają swoje punkty na lotniskach w większych aglomeracjach. Zaletą jest tu ten sam operator w różnych miastach, jednak koszty wynajmu są zwykle wysokie. Sporo firm funkcjonuje też w skali ogólnokrajowej, prowadząc oddziały w większych miastach. Ich propozycje są bardziej zróżnicowane i tańsze, a plusem jest możliwość wynajmowania wozu w jednym oddziale i zwracania go w innym. Podejście najbardziej wychodzące naprzeciw potrzeb klientów mają firmy lokalne. Oferują zwykle podstawienie auta w wybrane miejsce i jego odbiór ze wskazanej lokalizacji, mają rozbudowany system rabatów i prowadzą bardzo korzystną politykę cenową.

Z jakiej wypożyczalni warto skorzystać?

Rodzaj wypożyczalni, do której warto udać się po auto, zależy do naszych planów i potrzeb. Gdy pojazd jest potrzebny do używania przez określony czas lub wypożyczany na wyjazd, zwykle najlepiej wygląda oferta firmy lokalnej.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Copyright © 2021 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars