Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Wakacyjna wyprawa samochodem – porady

Wakacyjna wyprawa samochodem – porady

Jazda na wakacje własnym autem jest stosunkowo mało popularnym pomysłem, jednak coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Jest to w końcu z jednej strony niezwykle wygodna opcja, ponieważ w ciągu trwania całego naszego urlopu mamy auto w zasięgu ręki i w każdej chwili możemy wybrać się, chociażby na wycieczkę gdzieś dalej. Z drugiej natomiast strony, jest to również odpowiedzialność, która to wiąże się z odpowiednim przygotowaniem auta do tak długiej podróży oraz jego eksploatacją w czasie wakacji.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa na długich odcinkach

Najważniejszą kwestią, nad którą powinniśmy się zastanowić to fakt, czy dany kierowca będzie przygotowany do odbycia długiej podróży. Szczególnie gdy mowa o kierunkach zagranicznych, trasy są naprawdę długie i wymagają ciągłej uwagi oraz skupienia osoby kierującej. Jeśli zatem w aucie obecny będzie tylko jeden kierowca, warto zawsze rozważyć rozbicie podróży na dwa lub nawet więcej dni, przez zatrzymanie się na noc w hotelu. Inaczej sprawa wygląda, gdy w samochodzie będzie dwójka posiadaczy prawa jazdy. W takim przypadku mogą się oni wzajemnie zmieniać, a dzięki temu jechać długi czas bez postojów.

podroz samochodem 1024x678 - Wakacyjna wyprawa samochodem – porady

O co należy zadbać przed jazdą samochodem na wakacje?

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, najważniejsze jest oczywiście sprawdzenie stanu technicznego i sprawności pojazdu. W końcu decydujemy się na daleką podróż, która to może uwydatnić pewne, nawet jeszcze niewielkie usterki. Poza tym, gdy wyjeżdżamy na dłuższy okres, musimy sprawdzić także datę ważności aktualnego przeglądu, tak aby zdążyć, wrócić przed wykonaniem następnego. Oczywiście to samo tyczy się również prawa jazdy oraz naszej polisy ubezpieczeniowej.

Podróż własnym autem to duża odpowiedzialność. Warto rozważyć alternatywę w postaci wynajęcia auta. Wypożyczalnia samochodów na dworcu to miejsce, w którym możemy zacząć i zakończyć podróż bez obaw o wszystkie formalne i praktycznie kwestie opisane w tym artykule – ponieważ wynajmujemy auto gotowe do jazdy.

Jak przygotować się do podróży?

Gdy mowa o elementach związanych ściśle z pracą samego samochodu, powinniśmy zweryfikować poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych, a zatem oleju silnikowego, płynu chłodniczego, hamulcowego, wspomagania kierownicy oraz płynu do spryskiwaczy. Dodatkowo warto również wyczyścić oraz sprawdzić działanie lamp, a także wszystkich świateł i kierunkowskazów w samochodzie. Pamiętajmy przy tym, by żarówki wymieniać parami.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars