Menu
×
tel.+48 889 444 442
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
polski
  • angielski
Wypożyczenie auta z automatyczną skrzynią biegów – czy jest się czego obawiać?

Wypożyczenie auta z automatyczną skrzynią biegów – czy jest się czego obawiać?

Poruszanie się samochodem jest bardziej komfortowe niż korzystania z transportu zbiorowego i pozwala na uzyskanie większej niezależności. Prowadzenie auta będzie też znacznie tańsze niż wzywanie taksówek, a nawet popularnych przewozów osób z aplikacji. W sytuacji, gdy z różnych powodów nie można dysponować własnym wozem, najlepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodów osobowych. We Wrocławiu usługi tego rodzaju świadczy firma Cars 24. Wśród udostępnianych pojazdów znajdują się również wozy wyposażone w automatyczną skrzynię biegów.

Dlaczego warto korzystać z samochodów z automatyczną skrzynią biegów?

Samochody z automatycznymi skrzyniami biegów są wybierane przez wielu kierowców z uwagi na oferowany poziom komfortu. Do prowadzenia pojazdu nie jest konieczne korzystanie z pedału sprzęgła. Będzie to wygodne podczas jazdy w dużym ruchu ulicznym, a także w czasie poruszania się w korku. Automatyczna skrzynia sprawdzi się też przy jeździe na trasie. Auta, w których jest ona zamontowana, są prostsze w obsłudze, jednak przesiadając się z wozu ze skrzynią manualną, trzeba pamiętać o zwracaniu uwagi na kilka podstawowych kwestii.

Co trzeba wiedzieć o używaniu automatycznej skrzyni biegów?

Samochody wyposażone w skrzynie automatyczne wymagają ustawienia lewarka w odpowiedniej pozycji – do jazdy do przodu służy w nich tryb Drive oznaczony literą D, a do cofania tryb Rear z literą R. Przy zmianie przełożenia selektor ustawia się w pozycji N (Neutral), a przy postoju w pozycji P (Parking). Jeżdżąc, należy pamiętać, by przy chwilowym zatrzymywaniu się  unikać niepotrzebnego przełączania skrzyni w tryb N albo P. Samochody z automatyczną skrzynią biegów mniej efektywnie hamują silnikiem, należy w nich również unikać bardzo gwałtownego przyspieszania. Pojazdy tego rodzaju nie mogą też być holowane – w razie awarii niezbędne okaże się wezwanie lawety.

No Tag have Found!
Powrót do strony głównej

Wypożyczalnia samochodów 24cars
ul.Komandorska 18, 53-343 Wrocław
tel.+48 889 444 442

Copyright © 2023 24 Cars – wypożyczalnia, wynajem samochodów Wrocław / Prestige Cars